Ohlédnutí za GymlFestem

Autorem článku, který hodnotí nějakou událost, by asi neměl být samotný strůjce samotné události. To by mohlo být příliš samolibé hodnocení, leč v případě letošního GymplFestu to za nás nikdo nechce udělat a tak odpusťte krátké hodnocení očima nejzasvěcenějších (FiKačka a Hany).

Již od září bylo jasno, že hlavní kapelou bude Wohnout, to byla výzva. Po dvou letech s třídou Oktávy B se letos spoluorganizace ujala Kvinta a nutno dodat, že s jejich výkonem jsme nadmíru spokojeni. Od příprav, přes průběh akce až po náročný ranní úklid po pár hodinách spánku se kvintáni zhostili na výbornou a to podtrženou. Za to velké DÍKY. Počasí se právě včas umoudřilo a tak znovu padali sázky, kolik asi dorazí lidí? První kapela, tradičně domácí (letos Surovej Stefan), to vždy tak trochu "schytá", prostor pivovaru se teprve zaplňuje, všichni potřebují nějaký čas na rozkoukání a úkolem prvního předskokana je tento čas rozkoukávání co nejvíce zkrátit. To se letos, řekl bych, povedlo. Co se ale také povedlo, byl doprovodný program, který se odehrál vlastně celý v režii našich BGVáků - dobrá práce děcka!! Vláďa Pricl se zhostil svého prvního veřejného vystoupení výborně, k čemuž mu pomohla i početná skupina našich fandících spolužáků. Holky tanečnice z Diamonds klasicky roztleskaly už slušně se zaplňující kocouří pivovar. Chlapecká kapela No Distance Paradise potvrdila své kvality a zaujala nejen naše děvčata, ale CéDéčka si kupovali i muži nad 18let !!!

V druhé pauze, kdy vrcholil příliv hostů, se kvalitně prezentovalo velmi zajímavé mezinárodní uskupení Lanterna Futuri, kde rovněž nechyběli studenti BGV (Bára Ptáčková a Kačka Hévrová).

No a vrchol večera? Samozřejmě Wohnout!! Troufám si říct, že to byla trefa do černého. Celkový počet návštěvníku lehce přesáhl tisícovku, čímž byl samozřejmě překonán rekord z loňského roku. Evidentně se většina velmi dobře bavila, což bylo cílem celé akce. Za nás pořadatele tedy akce splnila účel, k čemuž dopomohli i bezchybní zvukaři, zkušený moderátor, ale především Pivovar Kocour, který nám umožňuje tuto naší taškařici provozovat ve svých prostorách... Díky...

Mgr. Jan Novota