Podzimní hry 2013

První sportovní akcí školního roku je soutěž všech základních škol, která je složená z několika sportů – lehké atletiky, fotbalu, florbalu a košíkové.

Letos se atletika konala za skoro mrazivého, ale krásně slunečného počasí. Překvapilo mne, že i při několika stupních tepla padaly osobní rekordy. Atmosféra byla opět přívětivá, soudržná, ale hlavně soutěživá. Měla jsem po celou dobu závodu hřejivý pocit, když jsem sledovala to nasazení, bojovnost všech našich závodníků. Jsem si jistá, že všichni předvedli maximální výkony a byli pyšní na to, že závodí právě za naši školu a my jsme zase byli vděčni, že máme takové studenty, na které se můžeme spolehnout a kteří nedělají ostudu jak na sportovišti tak mimo něj.

Dále uvádím pár výkonů, které stojí za povšimnutí. (Celkové výsledky jsou k nahlédnutí u tělocvikářů.) Je to osobní rekord na 800m (3, 06 s) Dominiky Čechové, sprinterky, kterou jsem doslova přemluvila k vytrvalostnímu běhu. První a druhé místo v běhu na 60 m a ve skoku dalekém Simony Marcziové. Krásný výkon Terezy Svobodové, která byla poprvé na závodech a vybojovala druhé místo ve vrhu koulí (898 cm). Z mladších dívek předvedla úžasný výkon Štěpánka Ježková, která zaběhla osmistovku v čase 2min 56 s a šlapala na paty velké favoritce soutěže. Rekord podzimních her pokořil náš závodník Jakub Neubauer v běhu na tisíc metrů časem 3 min 28 s. V běhu na 300 metrů si doběhl pro stříbro. Aneta Kubrová obsadila druhé místo v běhu na 60 m a skočila si osobáček v dálce 386 cm. Terka Starcová skončila v této disciplíně druhá a také si vyskákala osobní rekord 370 cm. Hod míčkem vyhrál Rýsler Tomáš výkonem 42 metrů.

Všem velké blahopřání a přání úspěchů do dalších soutěží.