Projekt Velký Šenov

Dne 21. 10. 2011 jsme se vydali o projektovém dnu s panem ředitelem a paní učitelkou Svobodovou do Velkého Šenova. Naše první zastávka byla na Křížové cestě, kterou provází 14 kamenných zastavení. Součástí Křížové cesty je na dubovém sloupu socha Krista. Dříve byla dominantou Křížové cesty již zaniklá kaple, jejíž materiál skončil na stavbě jednoho z místních kravínů.

Poté jsme směřovali k místní základní škole, kde jsme zavzpomínali a usedli do lavic s dětmi v 1. třídě.

Další zastávkou byl kostel sv. Bartoloměje. O původním dřevěném kostelíku je první zmínka roku 1346. V roce 1470 byl již natolik zchátralý a velikostí nevyhovující, že hrozilo jeho zřícení. Město ale později rozhodlo, že nechá postavit nový kostel, který stojí ve Velkém Šenově dodnes. Zde jsme se seznámili s panem Borovkou, který nás kostelem provedl, a za to mu ještě jednou moc děkujeme. Před tímto kostelem také můžeme najít sochu z roku 1929, která se jmenuje Raněný nebo barokní sousoší svatého Jana Nepomuckého z roku 1728.

Naše poslední navštívené místo byl nádherný Černý rybník poblíž lesa, kde jsme si na chvíli odpočinuli, pokochali se krásnou krajinou a poté se vydali zpátky na autobus.

Myslíme, že se všichni těší na další projektové dny, protože ten dnešní jsme si naplno užili.

Eva Králová a Eliška Barešová