Anglie 2011

Rok se s rokem sešel a je za námi dlouho očekávaný, v pořadí druhý, výukový zájezd do Anglie. A co jsme tam vlastně dělali?

V ranních hodinách jsme v pondělí 20.6. 2011 přijeli do přístavu Calais, trajektem do Doveru, z Doveru autobusem do Brightonu. Zde jsme návštěvaili Royal Pavilion, pobřeží a zábavné molo Palace Pier, uličky The Lanes a  Sea Life Centre. Pak už nás čekala cesta do našich hostinských rodin ve Worthingu na jižním pobřeží Anglie. V rodinách nás přivítali, ukázali naše pokoje a dostali jsme první anglickou večeři. Také proběhli první anglické rozhovory.

Hned druhý den jsme měli první čtyři vyučovací lekce ve škole. Byli jsme rozděleni do skupin podle jazykové úrovně na základě testů, které jsme psali už v Čechách. Měli jsme milé, mladé rodilé mluvčí. Po škole jsme se rozjeli na křídové útesy Seven Sisters. Protože nám přálo počasí, mohli jsme se projít po útesech a udělat krásné fotky. V 18:30 byl opět návrat do rodin a večeře. Tentokrát jsme dostali úkol. Museli jsme se našich rodin zeptat na otázky. Nejprve osobní  - kolik mají dětí, jaká mají domací zvířata, kdo je jejich oblíbený zpěvák a co nejraději jí a pijí? A pak jedna o bompary – co znamená zkratka HMS před názvem lodi Victory, na kterou jsme se jeli podívat hned další den. Kdo by nevěděl, zde je odpověď: loď jejího veličenstva.

Dopoledne jsme měli zase výuku (4 lekce) a odpoledne jsme jeli do Portsmouth, kde jsme navštívili námořní muzeum – show ukazující slavnou bitvu u Trafalgaru a vůbec život admirála Nelsona a bitevní lodě HMS Victory, HMS Warrior, HMS Marry Rose. V 18:30 byl zase návrat do rodin, večeře a small talk.

5. den jsme celý strávili v našem hostinském městě. Dopoledne jsme měli poslední 4 hodiny angličtiny a poté nám byly předány certifikáty o absolvování kurzu. Odpoledne jsme měli rozchod na shopping, na který jsme se moc těšili. Večer jsme si naposledy poseděli s rodinami, které nás ráno odvezli k autobusu.

Poslední den jsme jeli do Londýna na celodenní výlet. Viděli jsme všechna londýnská nejvýznamnější místa : Westminster Abbey, Houses of Parliament, přes Horse

Guards k Buckingham Palace, Trafalgar Square. Piccadilly Circus, Leicester Square,

Covent Garden, dále pak Tower Bridge, Tower of London, HMS Belfast atd. Cestovali jsme anglickým metrem (undeground), a také vlakem na Greenwich, parkem k Observatory a nultému poledníku, kde už na nás čekal autobus a slíbené párky. Pak už nám zbýval jen přejezd do přístavu Dover do Calais, noční průjezd Evropou a návrat do České Republiky. Tak už se zase můžeme těšit na příští zájezd.

KF