XXII. ročník celostátní přehlídky církevních škol v Odrách

Dvaadvacet žáků Gymnázia Varnsdorf reprezentovalo Litoměřickou diecézi na dvaadvacátém ročníku přehlídky, která je vrcholnou akcí v oblasti umělecké tvořivosti církevních škol z celé České republiky. Symbolické.

Obohatili přehlídku jedním divadelním, čtyřmi recitačními a dvěma hudebními vystoupeními. O tom, že slovo obohatili, je na místě, svědčí čtyři ocenění poroty, která si studenti odvezli:

Dramaťák BGV za představení O chytré Zdeničce  - a sólisté – recitátoři Štěpánka Hockeová (text Ivana Vyskočila Malý Alenáš), Josef Šišulák (Petr Nikl  Zá hádky) a Lukáš Urban (za citlivé vyjádření poetiky textu Jiřího Suchého Požár). Neztratil se ani Dan Rýdl (Petr Nikl Sníček).

Ocenění těší o to víc, že je udělila MgA. Emílie Zámečníková, respektovaná odbornice v oblasti divadla hraného dětmi a mládeží a recitace, která pracuje se soubory a recitátory, přednáší na DAMU, publikuje v odborném tisku.

Hudebníci nesli kůži na trh poprvé. Pochvala za statečná sólová vystoupení patří Martinu Kolářovi (klavír) a Vladislavu Priclovi (zpěv s kytarou). Martin zaujal také svým úžasným doprovodem divadelního představení.

Mgr. Martina Janáková