Článek o … a nemocných (d)uších.

4. červen letošního roku byl dnem, kdy se maturantům našeho gymnázia předávalo maturitní vysvědčení. 4. červen je taky dnem, kdy si všichni uvědomujeme, že už se blíží konec školního roku a brzy začnou prázdniny.  Zdánlivá nesouvislost, stejně jako v názvu článku.  Studenti i učitelé, všichni se jistě těšíme na léto, kdy si budeme moci odpočinout. Jak po fyzické stránce, tak po psychické.  (Mně například přestaly fungovat uši, a to právě 4. června odpoledne.  Zažívám sluchové halucinace. Už ať jsou prázdniny, dobrý sluch je pro učitele nepostradatelný)

Teď vážně. Práce, kterou zde všichni tento školní rok odvedli, byla náročná, ale stála za to. Vykonala se spousta dobrého, hezkého, příjemného a zajímavého.  Kniha akcí už špatně dovírá…

Minulý týden proběhl tzv. klasifikační týden, což je specialitou našeho gymnázia. Studenti se dostavují ke zkouškám z jednotlivých předmětů dle rozpisu. Ráda bych je pochválila, že k přípravě přistupují zodpovědně.  Proč nezažít a nepoznat ten jedinečný pocit před zkouškou už teď? Nač čekat až na maturitu či na vysokou školu?

Maturanti, naše (teď již bývalá) oktáva. Všichni do jednoho úspěšně odmaturovali, a to jak ve společné (státní) části, tak i v profilové (školní) části maturitní zkoušky. Veliký úspěch a veliká gratulace. Příští rok to zřejmě opět bude jinak, zdá se…Všichni se musíme neustále učit. A o tom to je.

Pokud jste dočetli až sem a říkáte si, o čem že ten článek vlastně je? Pak se prosím nezlobte a nedivte. Jak název napovídá…

Krásné (blížící se) prázdniny všem!

Danuše Dostálová