Lyžařský kurz Bumbálka 2014

Letošní lyžařský kurz byl od samého začátku trošičku odlišný od všech předchozích. Prosincová havárie nákladní lanovky na Bumbálce vnesla trošičku obav z případných organizačních potíží, ale ihned po příjezdu se ukázalo, že byly naprosto zbytečné, přivítala nás nová funkční lanovka a naše zavazadla byla vyvezena bez problémů.

Větším problémem byl nedostatek sněhu, tuto situaci jsme zažili teprve podruhé za deset let. I s touto letošní přírodní hříčkou jsme se v rámci možností vypořádali. Využili jsme nabídky nedalekého lyžařského areálu, kde ještě zbytky sněhu zůstaly. Pro děti sice trošičku náročnější na fyzičku, stále přesuny nahoru a dolu, ale nakonec lyžování a snowboardování bylo pro naše účely dostačující. Opět se všichni naši začátečníci naučili alespoň základy a další zdokonalování již bude na nich samotných.

Poprvé v historii našich kurzů se také stalo, že se zúčastnila téměř celá třída a to 28 dětí z letošní sekundy, nemuseli jsme doplňovat z jiných tříd. Pro stmelení kolektivu naprosto ideální záležitost, a to se i potvrdilo. Naše sekunda je vynikající třída, neřešili jsme žádné větší problémy ani kázeňské přestupky. Třída se jeví jako velice kompaktní a spolehlivá. Děti se dokázali i výborně bavit, tančit, zpívat a přitom dodržovali pravidla, která jsme nastavili.

No a nakonec ještě dvě odlišnosti od ostatních kurzů, o kterých jsem psala na začátku. Poprvé, jsme jeli závod ve sjezdu na ježdíkách (bylo to celkem zábavné) a nesmím opomenout zmínit, že televize NOVA nás také ještě nikdy nenatáčela.

R. H.