Mladý cyklista

Dne 10. 5. 2012 pořádala Policie města Varnsdorf v pořadí již devátý, oficiální ročník dopravní soutěže mladých cyklistů. Účelem této soutěže je prověření znalostí pravidel silničního provozu a jízdních dovedností. Myslím, že tento účel plní znamenitě.

Závodníci se sešli na dopravním hřišti ve Varnsdorfu. Po seřazení do družstev jim byla postupně přidělována závodní čísla, svou účastí nás potěšilo 44 soutěžících. Po obdržení čísel se cyklisté odebrali na stanoviště, tzn. dopravní hřiště, překážková dráha nebo písemné zkoušky, kde se postupně družstva střídala. Po vystřídání všech družstvech a sečtení výsledků, došlo na vyhlašování.

A jak naši cyklisti dopadli?

Mladší cyklisté tj. Bělina Jaroslav, Fialová Eliška, Johan Jakub a Těšitelová Hanka získali první místo a postupují do krajského kola, které se koná v Kadani. Jára a Hanka vyhrály, Eliška byla druhá.

A starší tj. Hrabáková Tereza, Maryška Kuba, Ptáčková Barbora a Roller Patrik získali krásné, druhé místo. Terka opět jako loni zvítězila a Bára byla druhá. Tady to trošku nevyšlo starším chlapcům…škoda. Mohli jet na kraj všichni.

Gratulujeme všem odvážným, kteří nás reprezentovali. (Petra Kabeláčová)

Pozn. Děkuji Petře za článek a výpomoc a Martině Šafusové za krásné fotky.