Na samém začátku

(přijímačky nanečisto – duben 2012)

Přišla jsem na přijímačky, protože se mi zdá, že je to nejlepší škola ve Varnsdorfu. A také bych – až budu velká – chtěla být doktorkou.

Tereza S.

Škola se mi líbí a mám tu moc kamarádů. Chci se toho hodně dozvědět. A paní učitelka říkala, že na to mám, abych udělal přijímačky.

Jaroslav Š.

Chtěla bych sem jít i proto, že tady studovaly všechny moje tři sestry. Chci být v budoucnu paní učitelkou nebo zvěrolékařkou.

Danuše K.

Jelikož chci jít na vysokou školu a přednost mají ti, kteří mají gymnázium. V budoucnu bych chtěl být držitelem Nobelovy ceny za fyziku. Chtěl bych si vydělávat jako teoretický fyzik a objasnit vznik vesmíru. Mými vzory jsou totiž Isaac Newton, Albert Einstein, Thomas Alva Edison a Leonardo da Vinci.

Ondřej P.

Až budu velká, chtěla bych být po tátovi lékárnicí, nebo bych pracovala v restauraci. Znám tu hodně dětí a chodí sem i můj bratr. Líbí se mi, že se tu hodně sportuje a učitelé jsou hodní.

Petra Š.

Loučení, loučení

(oktaváni pár dní před maturitou – duben 2012)

Osm let je dlouhá doba, přišla jsem sem jako dítě a odcházím jako dospělý člověk… na Gymnázium ve Varnsdorfu budu celý život v dobrém vzpomínat.

Sandra V.

A najednou je tu maturita. To, co se nám zdálo tak vzdálené a nemožné, je tady. Doufám, že maturitu všichni uděláme a těch osm let tak stylově zakončíme. A dál se uvidí…

Kamil P.

Vše musí jednou skončit, aby něco nového započalo… Chtěl bych poděkovat všem profesorům na této škole za jejich práci, která je určitě těžká a nesnadná, a přeju hodně štěstí budoucím studentům!

Aleš R.

Našla jsem si zde nové kamarády, za které bych dala ruku do ohně, a nedám na ně dopustit. Nenajdu zde ani žádného kantora, kterého bych neměla v oblibě. Toto gymnázium bylo pro mě jako malá rodina… budu vzpomínat a doporučovat.

Rozálie C.

Tato škola mi poskytla kvalitní vzdělání, teď je pouze na mně, abych ho uměl ve světě využít.

Tomáš V.

Třídní profesorka nás vedla už od primy a já jí za těch osm let, kdy jsme jí mohli cokoli svěřit a co ona nám pomáhala, chci poděkovat…

Petra K.

Bohužel jsem se tu nemohl nostalgicky rozepsat jako spolužáci kolem mne, ale můžu s jistotou říci, že tady jsou i pouhé dva roky dostatečným časem pro to, aby se tato škola dostala „pod kůži“…

Ondra H.

Jediné, co můžu napsat, je, že nelituji toho, že jsem tu byla a že se nebudu ostýchat psát a říkat, že jsem absolventkou (doufejme) tohoto gymnázia. A jsem vděčná za všechno, co si odnáším… Děkuji!

Tereza H.

Jana Petrová, Dana Dostálová