Naši chemici v akci

Skončilo nám školní kolo olympiády z chemie skupiny D. V letošním školním roce se zúčastnilo šest studentů, z toho čtyři studenti dokončili všechny tři části a to úspěšně.

Soutěžní (školní) kolo probíhalo na školách ve třech částech. Jsou to: studijní část (soutěžní úlohy teoretické části), praktická laboratorní část a kontrolní test šk. kola.

V letošním ročníku bylo studentům malinko poodhaleno tajemství čtyř živlů – ohně, vody, země a vzduchu. Ze zadání bylo vytvořeno vymyšlenými příběhy o virtuálních námořnících pojmenovaných podle těchto živlů. Ti zažívali různá dobrodružství, která v rámci šk. kola byla převedena do různých dějů.

Soutěžící poznali vlastnosti vybraných prvků a sloučenin, počítali několik příkladů a vyzkoušeli si chemické pokusy, a to nejen v chemické laboratoři, ale i doma.

Do Okresního kola v Děčíně bude naši školu zastupovat Tereza Hrabáková s Patrikem Brtinským , náhradníky jsou Nela Beytlerová a Tomáš Krajdl. Přeji našim soutěžícím elán, chuť, nadšení a trochu štěstíčka v dalším kole, které se koná 1. března  2013.

Kamila Málková