Návštěva speciální školy

V tomto projektu jsme měli příležitost poznat svět lidí, kteří jsou poněkud jiní než my a jsou vděčný za každou příležitost poznat nové lidi a mít aspoň kousilínek pozornosti z okolního světa.


Jenže kolikrát se to nepodaří. Lidé je přehlížejí a nevšímají si jich. Přesto jsou to stejní lidé jako my. Mluvím o postížených lidech. Kvůli problému, že většina lidí není schopna s nimi komunikovat, si už i postižení děti vytvářejí svůj svět, ve kterém žijí skoro mimo realitu. Pro ně je podívat se na fotku svých rodičů víc než dostat nový počítač..

Byli jsme se podívat za takovými dětmi do speciální školy ve Varnsdorfu. Ty děti jsou veselý a zdálo by se štastný. Pořád se smějí a jak už jsem napsala..je pro ně veliká radost poznat nové lidi, kteří se nebojí jim podat ruku, usmát se na ně a nebo si s nimi kreslit. Dívali jsme se jak pracují v hodině a jak jsou každý jiný.

Projekt nám umožnil zkontaktovat se s lidmi s jinými společenskými hodmotami, Otevřít prostor pro hledaní možností jak pomoct při uplatnění ve společnosti. Obrázky do kalendáře pro širší veřejnost jsou jednou z možností jak se zapojit do společnosti.