Neděle trochu jinak

Ta pro některé „zvláštní“ neděle byl 22. duben. Většina z nás si užívá poslední víkendový den tím, že si trochu déle přispí a vychutnává si pocit, že nemusí vstávat do práce nebo do školy a že nemá povinnosti běžného pracovního dne.

Tuto neděli strávil sbor, hudební Grupa, někteří učitelé a studenti společně v kostele na Studánce. Místo, které nám není díky loňskému předávání vysvědčení už neznámé, se stalo místem našeho společného setkání při nedělní bohoslužbě a koncertu na podporu kostela. Ať už to bylo naše vystoupení, za které chceme všem zpěvákům a hudebníkům moc poděkovat, vystoupení berlínského sboru a varnsdorfského kvintetu, nebo v neposlední řadě mše a kázání, taková neděle už se pro mnohé z nás asi dlouho opakovat nebude.

Přes počáteční obavy, že kostel bude zet prázdnotou, že mše a koncert budou trvat až příliš dlouho, jsme společně strávili příjemné dvě hodiny, zazpívali hostům, kterých bylo tak akorát, a možná se zastavili a zamysleli nad obyčejnými, ale přece tak důležitými okamžiky každodenního života. Poděkování všem, kteří přišli a prožili neděli tak trochu jinak, než jsme zvyklí.

Piknik

Promrzlí po nedělním koncertu v kostele na Studánce jsme strávili zbytek nedělního dopoledne a částečně odpoledne v učebně biologie u horkého čaje a kafe, ale hlavně se spoustou dobrot!

Kromě několika druhů pečeného a grilovaného kuřete (ředitelské, učitelské a studentské) bylo i několik bábovek (mramorová, s polevou a bez polevy), ovocný koláč, ananasová buchta, perník s kokosem, zákusky (větrník a Míša), sušenky s čokoládou i bez, salát s kukuřicí a mrkví, čerstvé jahody, kyselé okurky, tyčinky a brambůrky, slané krabí tyčinky a hlavně skvělá nálada pohoda. Prostě krásná odměna za koncert.

Kupodivu se nikomu nechtělo domů, sedělo se, povídalo, dokonce i zpívalo a hrálo. Kdo by to řekl, že se nám bude líbit v neděli ve škole. Tak snad to nebylo naposled, bylo nám s vámi moc hezky!

Z.Jirchářová, K.Filipová