OKTÁVA V LIBERCI – díl I. – HOLÁ EXISTENCE

Vlakem přes tři země

Každý nastoupil, kde chtěl, na Starém nádraží nebo Hlavním nádraží – jak je v našem velkoměstě možno. Jen co jsme vyjeli z Hlavního nádraží, byli jsme v Německu, kde je vše upravené a nic nás nezdrželo. Avšak jakmile jsme přejeli do Polska, vlak zpomalil na rychlost o něco rychlejší než je chůze. Ještěže to byl jen krátký úsek a brzy už jsme zase svištěli na české straně do Liberce.

Robin

Bydlení na faře

Kde by mohli v Liberci bydlet studenti biskupského gymnázia? Odpověděli jste na faře? Vaše odpověď je správná. Můžete pokračovat dál ve čtení. Neodpověděli jste správně? Vraťte se na začátek toho textu.

Budova vypadala z venku sice staře a otlučeně, ale vevnitř to bylo úplně jiné. Pokoje, které na tu chvíli patřily nám, byly pěkné a určitě skvěle posloužily. A ubytování na noc za 50 korun? Co víc by si mohl student přát.

Zuzka

Počasí

Jak to říci, při odjezdu nebylo počasí nikterak líbivé a pěkné, ale v Liberci se vyčasilo. Čekal jsem, že vydrží hezké počasí po dobu celého pobytu. Marně. Hned druhý den nás postihla průtrž mračen, která vytrvala až do pátečního rána, kdy po cestě na vlak začalo být jako naschvál hezky. Tomu se říká „vysněné” počasí.

Roland

Město Liberec

18. 11. 2015 jsme se vydali s celou třídou do města Liberec. I když v Liberci každý z nás určitě byl, tak jsme ho poznali zase z trochu jiného úhlu pohledu. Pro mě je Liberec krásné město a dokázala bych si tam představit studovat, není ani moc velké, ale zároveň je tam vše co člověk potřebuje k životu. Od spousty restaurací přes nákupní centra až po sportovní vyžití a kulturu.

Míša