Podzimní hry v lehké atletice 2015

V pátek 2. října se ve Varnsdorfské Kotlině konal 10. ročník Podzimních her v lehké atletice. Zúčastnila se spousta dětí ze tří škol – Gymnázium Varnsdorf, ZŠ Náměstí a ZŠ Edisonova. V 8:00hod. se Kotlina začala plnit dětmi z šestých až devátých tříd. Ranní mrazíky brzy vystřídalo hřejivé sluníčko a v dětských tvářích se postupně objevovala ta známá nervozita.

PRÁSK! A bylo odstartováno. Běhu na 60m se postavili mladší, ale i starší žáci a žákyně.    Držela jsem mikiny a tepláky holkám z nižších i starších ročníků, a jak jsem tam tak stála, vše jsem prožívala s nimi. Jako bych byla v blocích zapřena já a čekala na start. Celá tribuna fandila ostatním a fotografové fotili jako splašení.

Když kratší běh vystřídala krutá osmistovka, holky začaly jančit. „Nechci to běžet“ - stěžovaly si paní učitelce. Emoce vířily všemi závodníky. Nakonec se ale mohly pyšnit krásnými výkony.

Ani chlapci nezklamali. 60m odběhli tak rychle, že jsem je skoro nestihla zaregistrovat. Ale to největší napětí vzniklo, když si všichni začali zkoušet předávky na závěrečné štafety. Kluci běhali po stadionu jako zběsilí. Zkoušeli předávky do posledních chvil.

Zdařilo se! Mladší žáci i mladší žákyně obsadili krásné 1.místo. To bylo radosti! Malé primánky běhaly za paní učitelkou s úsměvem přes celou tvář a oči jim svítily jako lucerničky. Ti starší žáci (holky i kluci) obsadili také krásné 2. místo. Jejich emoce jsem bohužel neviděla, jelikož jsem prožívala tu první medaili těch mladších. Boj mezi všemi školami jsme vyhráli my! Byli jsme první! Krásný pohár je už jistě vystaven v chodbách naší školy.

Děkujeme za super závody a těšíme se příští rok! :)