Povídej II.

V rámci projektového dne jsme si šli popovídat s našimi blízkými tentokrát na téma rodinné vztahy, první známosti, rodinné události - svatby, oslavy atd. Měla doby, v které jsme žili a žijeme, vliv na tyto události? Zde si můžete přečíst úryvek z jednoho interview.

Kdy a kde si se seznámila s dědou?
S dědou jsme se seznámili v roce 1961 v práci. To mi bylo 19 let a dědovi 17. Byl svobodný a já jsem byla svobodná a jak to vždycky je tak žádný svobodný muž nenechá svobodnou ženu na pokoji.

Věděli o vašem vztahu rodiče a souhlasili s tím?
Rodiče o tom věděli a souhlasili, protože děda byl hodný a takový „pravý chlap pro vztah.“

Kdy a kde jste se vzali?
Vzali jsme se v roce 1964 v hotelu Praha. N a svatbě bylo 18 rodinných příslušníků a potom přišli i nějací přátelé. Měla jsem na sobě smetanové šaty a děda měl černý oblek. Když jsme se brali tak jsem čekala tvojí tetu. Svatbu jsme nechtěli uspěchat, dokud to nebude nutné, ale byla jsem těhotná a pro lidi bylo tehdy špatné, když těhotná žena nebyla vdaná.

Jaký byl dědeček?
Dědeček byl hodný, milý, přátelský a měl smysl pro humor.

Jaké byly tvé porody?
Moje porody byly u obou dětí lehké (bez komplikací). První se mi narodila tvoje teta, která se narodila v roce 1964, vážila 2,90 kg a měřila 48 cm. Po dvou letech tedy v roce 1966 se narodila tvoje maminka, které vážila 2,85 kg a měřila 50 cm. Obě se narodily ve Varnsdorfu. Tehdy tu byla ještě porodnice.

Víš, jak se seznámili moji rodiče?
Přesně to nevím, ale myslím si, že se seznámili na nějaké zábavě.

Věděla jsi o tom, že jsou moji rodiče spolu?
Tušila jsem to. Tvůj tatínek musel být na vojně a když přijel z vojny tak tvoje maminka jakože jela do školy, ale nejela, jela za ním. Tohle mi však řekli až když se vzali.
 

Souhlasila si s jejich svatbou?
Ano souhlasila.
 

Víš, kolik lidí bylo na mamky svatbě?
18 rodinných příslušníků a pár přátel.