Přemostění – přehlídka amatérského mladého divadla s krajskou přehlídkou studentského a mladého divadla Mladá scéna 2014

Nejstarší divadelní soubor naší školy se v letošním roce pokusil navázat na již šestiletou práci a pustil se do nové výzvy. Chtěli jsme zkusit, jak se dokážeme poprat s „klasickým“ divadelním kusem. S ohledem na složení souboru a časovou představu o představení, které mělo vzniknout, zvolili jsme detektivní hru Agathy Christie Trojčlenka, z níž soubor Odraz v zrcadle inscenuje dvě části, a to Krysy a Odpoledne na pláži. Výsledné představení má název Dvojčlenka.

Na Mladou scénu do Mostu jsme jeli s rozpačitými pocity o rozdělané práci na půli cesty, herci měli ne vždy úplně jasno o vlastním textu a pohybu po scéně. Na poslední chvíli se přeobsazovalo, protože nás dva členové bez varování opustili.

O to víc v Mostě překvapily Krysy, představení pro 4 herce, které Romana, Lucka, Jára a Roland nazkoušeli z velké části samostatně, což je obdivuhodné a zaslouží velký obdiv. Tahle část představení proběhla velmi úspěšně.

Odpoledne na pláži bylo úžasné nečekanými improvizacemi a pohotovostí, s níž se zbývajících 11 členů souboru popralo s nečekanými situacemi a zádrhely.

Zvláštní pochvala patří Patrikovi Brtinskému, který soubor na poslední chvíli zachránil po odchodu spolužáků.

Mgr. Martina Janáková