První přebory roku 2016

V lednu jsme stihli zorganizovat hned dva sportovní přebory školy. Nový rok jsme zahájili basketbalem a bumbácbalem pro mladší žáky.

Basketu se zúčastnilo zatím nejméně žáků ze všech přeborů – to bylo pro nás překvapení, ale účast kvalitního týmu ze ZŠ Seifertova turnaj velmi zpestřila. Hrálo pět družstev. Naše „baskeťáky“ jsme rozdělili rovnoměrně do čtyř družstev, takže zápasy byly vyrovnané a bojovné. V celkovém pořadí vyhrálo družstvo ZŠ Seifertova, ale v konečném exhibičním zápase, kdy jsme dali do kupy tým našich basketbalistů, jsme o kousek zvítězili. Vítězné družstvo hrálo ve složení: Kodýtek, Kalivoda, Kozák, Rýsler, Jirchářovi.

Bumbácbal – už ten název evokuje k zábavě a smíchu. No a v tomto duchu také probíhal tento přebor. Bezhlavé mlácení do gymbalu bylo velkým potěšením pro všechny zúčastněné. Myslím, že kdo přišel, nelitoval. V bratrovražedném boji mezi kvartánkami byli úspěšnější Rýsler, Kostlán, Starcová a Bradíková před Šindym, Koldovou a Smetanovou. Blahopřejeme.

Moc díky za zábavné odpoledne. Díky Markétě Beranové za pomoc při organizaci všech přeborů. Foto z basketbalu Hanka Těšitelová.

Mgr. Petr Dopita