Sportovní projektový den – Jiřetín pod Jedlovou

Dne 28. 6. 2012 uspořádalo Gymnázium Varnsdorf druhým rokem sportovní hry ve sportovním areálu Jiřetín. Na začátku června se každý student zapsal na jednu z osmi disciplín což, byl minigolf, volejbal, přehazovaná, fotbal, cyklistická dráha, basketbal, ringo a poslední, letos nový teambuilding. Každou z disciplín mělo na starost hned několik učitelů, kteří plnili funkci spravedlivých rozhodčích, ale také zkušených trenérů. Počasí nám sice ze začátku trochu pohrozilo deštěm, později však už bylo jako stvořené na sportování.

Na minigolfu se utvořilo celkem sedm skupin, a každá ze skupin se skládala z pěti a více hráčů. Vytvořené skupiny se postupně střídaly u jednotlivých minigolfových stanovišť. Jenže místa vítězů jsou jenom tři, ale překvapivě se na třetím místě umístili hned dva a to Marek Slonsty a David Dužár. Druhé místo patřilo jediné dívce, která se v této disciplíně umístila, Janě Krejčí a první místo obsadil Tomáš Roller.

V další disciplíně, ve volejbale se utvořilo šest družstev. Je nutné se zmínit o tom, že si jednotlivá družstva musela zvolit vlastní názvy, a výsledná jména byla mnohdy velmi zajímavá. V této disciplíně to skončilo takhle: 1. místo- Blueberries, 2. místo- Little pony, 3. místo- Nevím.(Pozn. Nevím je skutečně název družstva, ne že bych zapomněla jméno.)

V přehazované bylo také šest družstev, a se jmény to také bylo podobné. Nakonec to skončilo takto: 1.místo- Áčka, 2. místo- Primáni, 3. místo OU-JÉ.

Fotbalu se účastnilo opravdu mnoho hráčů, a myslím, že všichni byli chlapci. Rozdělili se na starší a mladší, a potom utvořili družstva. Zde je nutné zmínit ty nejlepší hráče. Tím byl ze starších hráčů Šimek, a z mladších hráčů dokonce dva: Švec a Podroužek. A konečné vyhlášení znělo takto: Starší žáci- 1. Družstvo Šimek, 2. Družstvo Čech, 3. Družstvo Janč. Mladší žáci- 1. Družstvo Švec, 2. Družstvo Hampl, 3. Družstvo Maryška.

Cyklistickou dráhu si vyzkoušela spousta šikovných cyklistů i cyklistek. Ovšem zdolat ji nebylo zrovna jednoduché. Na každého závodníka čekala spousta záludných překážek, ale nakonec se je všem účastníkům podařilo zdolat. Ovšem nebyla nouze ani o pády na mokré trávě, naštěstí se nikomu nic nestalo. A výherci získali opravdové medaile! Konečné skore znělo takhle: Dívky- 1. Kabeláčová, 2. Těšitelová, 3. Oberreiterová. Chlapci - 1. Holubář, 2. Hájek, 3.Janků

Basketbal měl tento rok rozhodně větší účast než minule. Účastníci se nakonec rozdělili do pěti týmů po třech, takže se hrál spíš streetball. Na prvním místě se umístily Vyvrtávačky, na druhém Chromáci a na třetím Ninjové.

Ringo bylo jednou z novinek letošních her. Tato hra má pravidla velmi podobná přehazované, a jedinou vyjímkou je kroužek místo míče. V ringu se utvořilo šest týmů po pěti a více hráčích. Na prvním místě byli nakonec Rakeťáci, na druhém Konvalinky a pomyslný bronz si odnesli Severáci.

Další novinkou našich her byl takzvaný teambuilding. Tyto hry by měly spoluhráčům pomoci k tomu, aby byl v jejich týmu skvělý kolektiv, a aby mezi sebou utužili vztahy. Myslím, že se to vcelku dařilo. Nakonec bylo první družstvo Nebelvír, druhé bylo družstvo Tamhletenstrom a na třetím místě se usadil tým Black sheep.

Doufám, že se líbily tyto sportovní hry všem, alespoň tak jako mě. Účast studentů i učitelů byla obrovská. Doufám, že se bude rok od roku žvětšovat, a že zažijeme ještě mnoho podobných dní. Byla to vlastně taková rozlučka se školou na velké letní prázdniny, takže vám jménem všech z našeho gymnázia přeji nádherné prázdniny.

Kristina Korbová

 

Myslím, že v Jiřetíně jsme viděli jako na dlani, co znamená pojem „ rodinná škola“. Byl to krásný, pohodový zážitek. Díky všem kdo se podíleli a hlavně studentům, za to, že jsme se za ně nemuseli stydět, ba právě naopak. Báječné prázdninové dny.

R. H.