Svědomí

Studenti si rozdělili a připravili jednotlivá témata, konzultovali je s rodiči, učiteli, kamarády a na projektu je pak představili (výstup 5-10 minut), témata můžete libovolně přidávat, upravovat.


Rozhodnutí

Na projektu Svědomí, kde jsem byla jsem se docela i poučila, ale i zasmála. Moc se mi líbilo povídání, do kterého se zapojili všichni. Také jsme se všichni zasmáli u her, u kterých jsme zjistili, jací jsme uvnitř.Tento projekt byl hezký a určitě se líbil všem, kteří se ho účastnili.

Kamila Richterová, Tercie


Naučili jsme se hodně o svědomí jako o tom kde je a jak se v nás projevuje.

Taky jsme si řekli něco o morálce a etice.

Myslím že sme se o svědomí a o všem podobném naučili docela dost.

Tenhle projekt se mi líbil.

Anna Ulrichová , prima


Projekt "Svědomí" se mi moc líbil. Byla tam sranda, dozvěděla jsme se něco o tom co to je svědomí, a taky jsme tam poznala noví lidi! J Já si myslím že tento projekt mi k něčemu byl. Pomohlo mi se nad sebou zamyslet! Jsem ráda že jsem se na ten projekt přihlásila. Byla by jsem ráda kdyby jste měl další rok taky projekt.

Veronika Müllerová, prima


Vždy se rád bavím na podobné téma jako je Bůh, smysl života, lidská duše nebo svědomí. A jelikož se tento projekt jmenoval Svědomí, tak jsem se na něj přihlásil s doufáním, že to bude převážně diskuze na zajímavá témata. Při schůzi ohledně projektu jsem si vybral téma jako domácí práci biblické Desatero. Napadlo mě, že kdo jiný by to měl uvést, než člověk věřící v Boha :-) . Už ta domácí příprava mě bavila. Od začátku byl projekt naladěn v dobré atmosféře, což taky dělá své. Šlo vidět, že pan ředitel se vyzná ve filozofii, a dost nám toho ohledně svědomí řekl. Líbilo se mi, že nám nic nevnucoval, a chtěl, abychom si každý vytvořili svůj vlastní názor na danou věc. Mám rád projekty, které mají smysl. Projekty ze kterých si můžeme něco odnést. Přestože asi všechny témata a otázky, co jsme si tam zodpověděli, mám už nějakou dobu vyřešené, tak mě tento projekt určitě něčím navíc obohatil a mohl jsem si uvědomit spoustu dalších věcí. Projekt svědomí minimálně naplnil má očekávání, ba možná i předčil. Hodnotím ho pozitivně a jenom doufám, že bude další podobný. To je asi vše.

Děkuji, Jan Šimek, Kvinta B.


Projekt svědomí mně zprvu zaujal především kolonkou vyučující, kde se vyjímalo jméno pana ředitele. Projekty s ním byly vždy smysluplné a příjemně strávené, a tak volba v nepřeberném množství jiných nabídek byla objevením tohoto papíru jasná. Zapsáním do archu jsme si zajistili účast na projektu, který nám měl objasnit a přiblížit pojem svědomí a věci k němu spjaté, což nebylo soustem zdaleka nejmenším. Nemohli a ani jsme nedošli k závěrům, které by se od jiných projektů daly očekávat – nestanovili jsme jasně danou rovnici na výpočet svědomí každého z nás, dokonce jsme ani nezjistili, kde by se takové svědomí dalo hledat. Místo toho jsme si na dané téma popovídali, z přípravy ostatních studentů se o něm dozvěděli spoustu nového a zajímavého, a tak jsme z projektu odcházeli s vědomím, že o svém svědomí víme daleko víc než ráno tohoto dne.

A. Sýkorová


Tento projektový den se mi hrozně líbil.Celou dobu jsme si povídali a vyjadřovali názory na danou otázku.Chvilku jsme hráli hry.Je dobře, že se můžeme tímto způsobem dozvědět nové věci, je to lepší než se normálně učit.Příště pudu zase k vám.Jo a ta polívka dobrá nebyla.

Jan Jetýlek, tercie


Ještě jsem nebyla na takovém druhu projektu jako byl projekt "svědomí" , ale přesto mě to bavilo. Přihlásila jsem se tam, protože jsem předpokládala, že si budeme povídat a diskutovat o filozofických tématech, když je to projekt, který vede pan ředitel a předpokládala jsem správně. Probírali jsme osobnost člověka, Immanuela Kanta i jeho kategorický imperativ. Hráli jsme také asi tři hry, při kterých jsme zkoumali jak velký chcete mít osobní prostor, jak věříte lidem kolem sebe, když na ně padáte a nakonec jakou přibližně máte osobnost vy sami. Tento projekt byl zajímavý a celkem mě bavil i přes "hádky" pana ředitele s ostatními. Příště půjdu možná zase - podle toho jaké bude téma.

Kateřina Buřičová

Tento projekt se mi velmi líbil. Chtěla bych,abychom v tomto projektu pokračovali.Líbilo se mi, že jsme si zahráli i pár her.

Přihlásila jsem se na tento projekt, protože jsem u vás už jednou byla a líbilo se mi to moc. O projektu svědomí jsem si představovala, že si budeme povídat o náboženství a o filosofech. Nejsem věřící, ale stejnak jsem se přihlásila na tento projekt, neboť jsem chtěla vědět něco více o křesťanství. Doma jsem si připravovala plno otázek. Ptala jsem se na otázky mamky, sestry a kamarádky. Bylo zajímavé jak si každý myslí o stejném tématu úplně něco jiného, nebo si jinak představuje např. Boha. (dědeček na nebi, Spasitel světa, a nebo každý má ve svém srdci boha)

Myslím si,že se projekt vyvedl. Byli jsme celkem hodní. Na příští projekt bych si chtěla připravit více otázek a více se hlásit. Splnilo se mi všechno co jsem očekávala od tohodle projektu.

Renata Svobodová tercie 23.2.2010

Tento projekt se mi hodně líbil. Dozvěděla jsem se něco nového o filosofii a poznala nové kamarády. Projekt byl trošku volnější a líbilo se mi povídání s ostatními. Pokud budu moct půjdu na tento projekt znovu.

Markéta Váňová tercie