Taky si umíme hrát

Již před projektovým dnem, jsme měli dlouhé přípravy. O výtvarné výchově jsme vystřihávali houbičky, jablíčka, hruštičky, dráčky a ježečky, které jsme vybarvili a navlékli na šňůrky. Každá si připravila program svého stanoviště odpovídající dětem předškolního věku. Všechno bylo připraveno do detailu a až do posledního dne jsme vše vypilovávali. A pak přišel plánovaný projektový den. Příchod dětí se odehrál okolo deváté hodiny. Děti se převlékly, přezuly a celé natěšené se nahrnuly do tělocvičny, kde pro ně byl připravený program. Nejdříve se děti rozeběhly a rozcvičily, což pro ně měly připravené dvě septimánky Nikol a Jana. Rozdělili jsme je do skupinek a postavili ke stanovištím. Stanovišť jsme připravili šest. Každá z účastnic projektu měla připravené jedno stanoviště s určitým programem.  Program stanovišť byl houpání na kruzích, skákání na trampolíně, střílení florbalkou na bránu, házení míčem, skákání na kozu a slalom s balonem. Ještě před projektem Lucka Dubcová nakreslila diplomy a visačky, které jsme hned po rozcvičení dětem pověsili na krk, a podle toho byly děti rozděleny do skupinek. Postupně se děti střídaly u stanovišť. Když děti prošly všechna stanoviště, tak si ještě společně zahrály hru „neznám bratra“ a napodobovaly zvířátka. Po ukončení her jsme jim rozdali diplomy a lízátka a provedli jsme je školou. Děti byly nadšené z vypreparovaných zvířat a na závěr nám děti zazpívaly v aule.

Vypracovaly: K.  Špičková, A. Zrubecká

 

Mateřská škola Varnsdorf, Seifertova 2471, příspěvková organizace

Dne 21. 10. 2011 v rámci projektového dne si děvčata z gymnázia pod vedením p. uč. Holubářové připravila sportovní dopoledne pro naše děti v tělocvičně.

Měly připraven zajímavý, pestrý poutavý program, dětem se s maximálním nasazením, citem a ohledem na věk věnovaly, v závěru je po předání diplomů a sladké odměny provedly po škole a ukázaly některé učebny, včetně auly, kde jim děti zazpívaly pár dětských písniček.

Tímto chceme poděkovat za příjemně strávené dopoledne, za neskrývanou radost dětí a těšíme se na další takovéto akce.

S pozdravem kolektiv MŠ