„Třídím správně, třídím rád …“

Co jsme dělali

   

Ráno jsme se sešli v učebně Chemie, byl tam pan učitel Šišulák a pan Hulán který nám povídal o plastech, skle, textilu a podobně. Pan Hulán nám dával otázky za, které jsme byli odměněni a pouštěl nám videa o recyklaci, životnosti a samozřejmě výrobě papíru, skla, textilu a podobně.

Koše na plasty

   

Potom co pan Hulán odjel, tak jsme z krabic udělali koše na plasty, daly jsme do nich pytel na odpadky a nalepily jsme na ně nálepky s pokyny a informacemi o plastech. Tyto koše jsme roznesli po třídách a dnes je už všichni žáci používají.

Výroba papíru

   

Taky jsme vyráběli papír (postup následovně) do vody jsme den před projektovým dnem natrhali kousky nasbíraného papíru, ten se nechal změkčit, potom se během projektu rozmixoval na takovou kaši, vzali se sítka s rámem ta kaše se na to vylila a vysušovala se hadříkem nebo houbou na nádobí. Rám se sundal a vykrájení papír se dal na desku, kde se nechal den vyschnout dnes z toho máme dobrý papír.

Surmaj Jan, Kolář Martin, Šišulák Josef (Prima)

Projekt se nám moc líbil. S panem Hulánem jsme se bavily o odpadcích a o třídění. Bylo to moc zajímavé. Nejlepší bylo jeho překvapení. Přinesl si popelnici a z ní vysypal sladkosti. Ty jsme dostaly za správně zodpovězené dotazy. Pouštěl nám také poučné video o třídění. Na závěr projektu jsme vyrobily ruční papír. Příště určitě na tento projekt půjdeme znova.

Čejka Jonáš, Čapek František, Hájek Pavel, Richter Petr (Sekunda)

   

Třídím dobře, třídím rád, s odpadky jsem kamarád

S panem učitelem jsme den před projektem natrhali papír a nechali ho rozmočit přes noc. V den projektu za námi přijel pan Hulán, který nám přednášel a ukazoval z recyklovaný  materiál (papír, plast). S panem učitelem Šišulákem  jsme si pak vyrobili vlastní papír a do tříd jsme udělali „popelnici“ na plast. Projekt se nám líbil.

Strýčková Klára, Švecová Anna, Bidrmanová Iveta